V roku 2015 sme našu výrobu rozšírili a zakúpili sme nové technológie na výrobu individuálnej ortopedickej obuvi pre deti a dospelých. Nakoľko ide o individuálne výrobky, môžu byť zhotovované v rôznych modifikáciách a kombináciách, podľa konkrétnych požiadaviek predpisujúceho lekára, klienta respektíve podľa potreby vyplývajúcej z jeho zdravotného stavu.

Materiály používame certifikované prírodné, ľahké, ktoré dodávajú klientovi pri nosení pocit komfortu.

Ortopedický technik klienta vyšetrí. Klient sa postaví na skener ktorý mu a odoberie merné podklady skenovaním CAD CAM systémom. Je to veľmi rýchly a presný spôsob merania. Po naskenovaní technik pristúpi k úprave a korekcii chodidiel na špeciálnom softvéry.

V ďalšom kroku technik robí úpravy nastavuje správne uloženie pozdĺžnej a metatarzálnej klemby, sleduje varozitu a valgozitu, alebo iné deformácie na nohách a robí potrebné korekčné úpravy. Takto ide scan do CNC frézy. Údaje merných podkladov klienta sa ukladajú do archívu.
Po diagnostike chodidla nasleduje vytváranie 3D obrazu a vytvorenie strihu zvršku obuvi.

Upravený model obuvi je ďalej exportovaný do riadiacej jednotky CNC frézy a vyrezaný. Zvršok technik naťahuje na kopyto, ďalej zapracováva vhodný druh ortopedickej vložky.

Vo firme Ortokomplet tak prebieha celý proces výroby obuvi od zamerania až po dokončenie.

 

 

Materiály pre výrobu obuvi:

Kože hovädzie, bravčové, kozie, teľacie
Materiál pevný priedušný, mäkký, odolný, pružný, má veľmi dobré absorpčné schopnosti

 

Diabetická podšívka: