Ortopedická obuv

V roku 2015 sme našu výrobu rozšírili a zakúpili sme nové technológie na výrobu individuálnej ortopedickej obuvi pre deti a dospelých. Nakoľko ide o individuálne výrobky, môžu byť zhotovované v rôznych modifikáciách a kombináciách, podľa konkrétnych požiadaviek predpisujúceho lekára, klienta respektíve podľa potreby vyplývajúcej z jeho zdravotného stavu.

Materiály používame certifikované prírodné, ľahké, ktoré dodávajú klientovi pri nosení pocit komfortu.

Ortopedický technik klienta vyšetrí. Klient sa postaví na skener ktorý mu a odoberie merné podklady skenovaním CAD CAM systémom. Je to veľmi rýchly a presný spôsob merania. Po naskenovaní technik pristúpi k úprave a korekcii chodidiel na špeciálnom softvéry.V ďalšom kroku technik robí úpravy nastavuje správne uloženie pozdĺžnej a metatarzálnej klemby, sleduje varozitu a valgozitu, alebo iné deformácie na nohách a robí potrebné korekčné úpravy. Takto ide scan do CNC frézy. Údaje merných podkladov klienta sa ukladajú do archívu.

Po diagnostike chodidla nasleduje vytváranie 3D obrazu a vytvorenie strihu zvršku obuvi.

Upravený model obuvi je ďalej exportovaný do riadiacej jednotky CNC frézy a vyrezaný. Zvršok technik naťahuje na kopyto, ďalej zapracováva vhodný druh ortopedickej vložky.

Vo firme Ortokomplet tak prebieha celý proces výroby obuvi od zamerania až po dokončenie.

Materiály pre výrobu ortéz

Kože hovädzie, bravčové, kozie, teľacie

Materiál pevný priedušný, mäkký, odolný, pružný, má veľmi dobré absorpčné schopnosti

, Ortopedická obuv, Ortopedická obuv, Ortopedická obuv, Ortopedická obuv, Ortopedická obuv, Ortopedická obuv

Diabetická podšívka

, Ortopedická obuv